Wymiana Ciepła

Punkt Wymiany Ciepła  to ogólnopolski program / ruch społeczny, mający na celu umożliwienie innym zaopatrzenia się w ciepłą kurtkę, płaszcz, buty, czapkę czy szal. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w powyższą akcję.

Jeśli posiadacie w domu zbędne (niezniszczone) zimowe okrycia wierzchnie, obuwie czy rękawiczki, szal, czapkę – prosimy przynieść je do Punktu Wymiany Ciepła (teren CUS, pod zadaszeniem Punktu Obsługi Klienta), zawiesić na wieszaku, zostawić na półce, czym pozwolicie Państwo, by inni, będący w potrzebie mogli się w nie zaopatrzyć.

Jeśli ktoś z Państwa zna osobę / rodzinę (bądź sami jesteście w potrzebie) – zapraszamy do Punktu, być może na wieszaku czeka na Was ciepłe okrycie!

Reasumując:

„Powieś ciepłe ubranie, jedną rzecz na początek…

Pozwól, by ubrań przybywało.

Pozwól, by potrzebujący bez skrępowania brali czego Im trzeba.

To działa. To dzieje się samo. WIESZAMY: KURTKI, PŁASZCZE, POLARY, SWETRY.

Obok można ustawić pojemnik na CZAPKI, SZALIKI, RĘKAWICZKI.

Wszystkie rozmiary – także dziecięce”

„Wymiana Ciepła to wspaniała, ogólnopolska akcja, która tak naprawdę niewiele kosztuje, a działa (sądząc po komentarzach z innych miast). Pomysł, by zaistniała w naszym mieście zainicjowała Pani Edyta (pracownik socjalny), a w ślad za nią wiele innych osób. To budujące, że tego typu inicjatywa spotyka się z aprobatą Władz, Radnych, pracowników innych jednostek czy samych mieszkańców, bo to przecież dla Państwa, Drodzy Czerszczanie. Z tego miejsca ogromne podziękowania należą się Pani Renacie Breszka oraz samym wykonawcom - WTZ Tuchola z Państwem Angeliką i Sebastianem Koślińskimi na czele, którzy w czynie społecznym, jak też w ramach terapii uczestników, bazując na materiałach pochodzących również z darowizn zaopatrzyli nas w Punkt Wymiany Ciepła w Czersku" – informuje Anna Bielawska-Jutrzenka.

O akcji można posłuchać: https://weekendfm.pl/?n=82495

Strony w dziale:

Strony w dziale: